KOSTRZEWA SINA "ELIJAH BLUE" (FESTUCA GLAUCA "ELIJAH BLUE")

8,00 zł
Brutto
Sadzonki w doniczce P9 (0,8l)

Kostrzewa sina "Elijah Blue" - zimozielona, niebieska trawa.

Ilość

Kostrzewa sina "Elijah Blue" to jedna z bardziej wybarwionych na niebiesko traw wieloletnich, tworząca zwarte, dość gęste, okrągłe, lekko pokładające się, dość niskie (20-30cm) poduchy utrzymujące intensywny kolor przez cały rok.

Liście srebrzystoniebieskie, wąskie, igiełkowate z woskowatym nalotem, który jest naturalną wydzieliną chroniąca przed ostrym słońcem i utratą wody.

Kwiatostany (czerwiec - sierpień) początkowo niebieskawe, później żółtawe, wyrastające ponad kępę liści.

Kostrzewa preferuje stanowiska słoneczne, rośnie niemal na wszystkich rodzajach gleb, najlepiej suchych i przepuszczalnych. Fenomen tego gatunku, polega na tym, że im gorsze są warunki uprawowe, tym zabarwienie liści staje się bardziej intensywnie, dzięki wyżej wspomnianej wydzielinie.

Zabiegi pielęgnacyjne to usuwanie wiosną suchych i uszkodzonych końcówek liści oraz wyczesywanie z kępy suchych źdźbeł, oraz usuwanie pędów po kwitnieniu w celu poprawy wyglądu rośliny.

Trawę możemy wykorzystać jako roślinę okrywową. Świetnie nadaje się na rabaty, skalniaki, ogrody przydomowe, kompozycje naturalistyczne, do pojemników i tworzenia obwódek.

50 Przedmioty

Opis

Kolor kwiatów
niebieski
Kolor liści
szare, niebieskawe
Wysokość
30 i poniżej
Pokrój
poduszkowaty
Okres kwitnienia
lato
Stanowisko
słońce
Wilgotność
suche
Zimozieloność
tak
Ekspansywność
mała

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: