TRZCINNIK OSTROKWIATOWY "ENGLAND" (CALAMAGROSTIS X ACUTIFLORA)

8,00 zł
Brutto
Sadzonki w doniczce P9 (0,8l)

Trzcinnik ostrokwiatowy "England" - nieekspansywna trawa.

Ilość

Trzcinnik ostrokwiatowy "England" to średniowysoka (50-80cm z kwiatem 80-100cm), bylinowa, kępiasta o kolumnowym, zwartym, gęstym pokroju trawa.

Jedną z głównych zalet calamagrostisa jest brak ekspansywności dzięki której nie będzie się rozprzestrzeniała w niepożądane przez właściciela miejsca.

Liście długie, wąskie, łukowato przewieszające się, początkowo żółte ozdobione zielonym marginesem, później żółty środek blednieje w kremowobiały, na końcu biały odcień .

Kwiatostany (lipiec - październik) beżowe, jesienią przebarwiające się na słomkową barwę, puszyste osadzone na sztywnych, pionowych łodyżkach wyrastające nad kępą liści, potrafiące zdobić ogród zimą.

Łatwa i niewymagająca trawa w uprawie. Preferuje glebę żyzną, przepuszczalną, umiarkowanie wilgotną ale także nie przeszkadzają jej typowe gleby ogrodowe. Stanowisko słoneczne lub półcieniste.

Pielęgnacja trzcinnika to jedynie przycinanie na wiosnę.

Trawa może być sadzona w grupach lub jako soliter. Wykorzystywana do tworzenia żywopłotów, jako tło rabat oraz na kwiat cięty. Doskonała roślina do wykorzystania w zieleni miejskiej np. parkach, skwerach czy przy fontannach.

73 Przedmioty

Opis

Kolor kwiatów
kremowy
Kolor liści
pstre lub obrzeżone
Wysokość
60-100
Pokrój
kępiasty
Okres kwitnienia
lato-jesień
Stanowisko
słońce, półcień
Wilgotność
umiarkowane
Zimozieloność
nie
Ekspansywność
mała

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: