BARBULA KLANDOŃSKA "WHITE SURPRISE" (CARYOPTERIS X CLANDONENSIS)

12,00 zł
Brutto
Sadzonki w doniczce P9 (0,8l)

Barbula kladońska "White Surprise" - fascynujący półkrzew.

Ilość

Barbula kladońska "White Surprise" to rzadko spotykany w Polsce, fascynujący półkrzew, tworzący zwartą, półkulistą, wzniesioną, średniej wysokości (60-80cm) kępę.

Roślina miododajna, aromatyczna.

Liście owalnolancetowane, ząbkowane, miękko owłosione, po roztarciu aromatyczne, szarozielone, od spodu białawe z białą nieregularną obwódką.

Kwiaty (lipiec - wrzesień) lawendowoniebieskie, obficie wyrastające w kątach liści tworząc gęste wierzchotki.

Barbula wymaga stanowiska słonecznego, osłoniętego od zimnych wiatrów. Najlepiej będzie rosła na lekkiej, przepuszczalnej, suchej, o odczynie zasadowym glebie lecz lekko kwaśne i obojętne stanowisko również nie powinno jej zaszkodzić. Należy pamiętać aby nie uprawiać rośliny w ciężkiej, stale wilgotnej ziemi.

Zabiegi pielęgnacyjne to silne przycinanie rośliny wiosną w celu utrzymania zwartego i ładnego pokroju oraz zabezpieczanie u podstawy przez kopczykowanie kompostem lub liśćmi.

Półkrzew możemy sadzić jako soliter (pojedynczo) lecz lepiej prezentuje się w grupach. Świetnie nada się na obwódki lub niskie, strzyżone żywopłoty. Również możemy wykorzystać go na rabaty, ogrody przydomowe oraz do pojemników.

Ciekawostka : Barbula kladońska pochodzi z Azji wschodniej, powstała z połączenia barbuli szarej oraz barbuli macedońskiej.

45 Przedmioty

Opis

Kolor kwiatów
fioletowy
Kolor liści
pstre lub obrzeżone
Wysokość
60-100
Pokrój
kępiasty
Okres kwitnienia
lato-jesień
Stanowisko
słońce
Wilgotność
suche
Zimozieloność
nie
Ekspansywność
mała

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: