ROZCHODNIK KARPACKI "TOUCHDOWN TEAK" (SEDUM HYLOTELEPHIUM)

10,00 zł
Brutto
Sadzonki w doniczce P9 (0,8l)

Rozchodnik karpacki "Touchdown Teak" - błyszczące liście.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Rozchodnik karpacki "Touchdown Teak" to atrakcyjna odmiana wieloletniej byliny gruboszczowatej, tworząca wzniesione, sztywne, zwarte średnio wysokie (25-35cm) oraz dość szerokie (40cm) o wyprostowanym pokroju kępy.

Roślina miododajna, przyciągające do naszego ogrodu okoliczne motyle, pszczoły i inne owady dzięki produkowanemu nektarowi.

Liście grube, mięsiste, błyszczące, początkowo oliwkowozielone, później nabierające czerwonobrązowych do fioletowobrązowych barw.

Kwiatostany (sierpień - wrzesień) gęsto osadzone na szczytach pędów, duże, różowoczerwone, baldachowate złożone z maleńkich kwiatuszków świetnie komponujące się z czekoladową barwą liści.

Rozchodniki charakteryzują się łatwością w uprawie. Preferują stanowiska słoneczne, glebę przepuszczalną, ogrodową. Są odporne na szkodniki i choroby. Dzięki liściom, które potrafią utrzymywać wodę dobrze sobie radzą z okresową suszą.

Roślinkę możemy wykorzystać do tworzenia obwódek, sadzenia na rabatach, w dużych ogrodach skalnych oraz do pojemników. Kwiaty nadające się na kwiat cięty.

2 Przedmioty

Opis

Kolor kwiatów
różowy
Kolor liści
czerwone i purpurowe
Wysokość
30-60
Pokrój
kępiasty
Okres kwitnienia
lato-jesień
Stanowisko
słońce
Wilgotność
umiarkowane
Zimozieloność
nie
Ekspansywność
mała

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: