• Obecnie brak na stanie

ŻURAWKA "GEORGIA PLUM" (HEUCHERA "GEORGIA PLUM")

12,00 zł
Brutto
Sadzonki w doniczce P9 (0,8l)

Żurawka "Georgia Plum" - śliwkowo-różowe liście.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Żurawki to zimozielone, niezwykłe, kępiaste rośliny wieloletnie, charakteryzujące się atrakcyjnymi, dużymi, barwnymi liśćmi.

"Georgia Plum" to wyjątkowa mutacja odmiany "Georgia Peach", tworząca dekoracyjne, luźne, gęste kępy w kształcie kopca o śliwkowym zabarwieniu ze srebrzystym nalotem i widocznym unerwieniu, dorastająca do 30cm (z kwiatem roślina osiąga 45cm wysokości) i 35cm szerokości.

Liście odziomkowe, duże, miękkie, śliwkowo-różowe ze srebrzystym nalotem, widocznym unerwieniem osadzone na czerwonych ogonkach. Brzegi blaszek nieregularnie karbowane.

Kwiatostany (maj-wrzesień) wiechowate, wąskie, złożone z drobnych, uroczych, różowych kwiatków, wyrastające ponad kępę liści.

Żurawki najlepiej czują się na stanowisku półcienistym (Odmiana "Georgia Plum" świetnie radzi sobie na stanowisku słonecznym), gleba powinna być lekka, próchnicza, przepuszczalna, żyzna oraz umiarkowanie wilgotna.

Bylinę możemy wykorzystać na rabaty, ogrody przydomowe, skalniaki, obwódki, pojemniki, w kompozycjach z innymi roślinami jak i do tworzenia barwnych plam w ogrodzie.


Opis

Kolor kwiatów
różowy
Kolor liści
zielony
Wysokość
30-60
Pokrój
kępiasty
Okres kwitnienia
wiosna-lato-jesień
Stanowisko
półcień
Wilgotność
umiarkowane
Zimozieloność
tak
Ekspansywność
mała

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: