• Obecnie brak na stanie

ŻURAWKA "CHOCOLATE RUFFLES" (HEUCHERA "CHOCOLATE RUFFLES")

12,00 zł
Brutto
Sadzonki w doniczce P9 (0,8l)

Żurawka "Chocolate Ruffles" - ciemne liście.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Żurawki to zimozielone, niezwykłe, kępiaste rośliny wieloletnie, charakteryzujące się atrakcyjnymi, dużymi, barwnymi liśćmi.

"Chocolate Ruffles" to wyjątkowa odmiana, tworząca dekoracyjne, zwarte, gęste, dość duże, równomiernie rozłożyste kępy dorastające do 30-40 cm wysokości (z kwiatem roślina osiąga 75cm wysokości).

Liście sercowate, pofalowane, postrzępione i poskręcane na brzegach, ciemno bordowe z wierzchu i purpurowe od spodu, pod koniec lata przebarwiając się na zielonobrązową barwę.

Kwiatostany (czerwiec - lipiec) wiechowate, złożone z drobnych, uroczych, białych kwiatków, wyrastające ponad kępę liści i świetnie kontrastujące z intensywnym ubarwieniem liści.

Żurawki najlepiej czują się na stanowisku półcienistym ("Chocolate Ruffles" radzi sobie w pełnym słońcu), gleba powinna być lekka, próchnicza, przepuszczalna, żyzna oraz umiarkowanie wilgotna.

Bylinę możemy wykorzystać na rabaty, ogrody przydomowe, skalniaki, obwódki, pojemniki, w kompozycjach z innymi roślinami jak i do tworzenia barwnych plam w ogrodzie.


Opis

Kolor kwiatów
biały
Kolor liści
czerwone i purpurowe
Wysokość
30-60
Pokrój
kępiasty
Okres kwitnienia
lato
Stanowisko
słońce, półcień
Wilgotność
umiarkowane
Zimozieloność
tak
Ekspansywność
mała

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: