• Obecnie brak na stanie

FUNKIA "WHIRLWIND" (HOSTA "WHIRLWIND")

12,00 zł
Brutto
Sadzonki w doniczce P9 (0,8l)

Funkia "Whirlwind" - przebarwiające się środki liści.

Ilość
Obecnie brak na stanie

Funkia "Whirlwind" - efektowna odmiana długowiecznej byliny o niesamowitych walorach ozdobnych, rozświetlająca każde ciemne zakątki naszego ogrodu tworząc barwne, średniej (30-50cm) wysokości kępki.

Liście owalnosercowate, pofalowane z poskręcanymi końcówkami. Wiosną są jasnozielone z nieregularnym ciemnozielonym marginesem. W późniejszym okresie środek liścia przebarwia się na kremowobiało z zielonymi pręgami żyłek.

Kwiaty (lipiec - wrzesień) delikatne, dzwonkowate, pachnące o lawendowej barwie zebrane w luźne kwiatostany wyrastające ponad rozetę liści.

Hosty wymagają stanowiska cienistego lub półcienistego. Roślina najlepiej czuje się na żyznej, próchniczej, lekkiej, przepuszczalnej i stale wilgotnej glebie, lecz zwykła ogrodowa również nie powinna sprawiać jej problemu.

Funkie doskonale sprawdzają się jako ozdoby w zacienionych zakątkach ogrodu. Możemy je również sadzić przy zbiornikach wodnych oraz w kolorystycznych kompozycjach pojemnikowych.

Ciekawostka: Funkie są dziko rosnącymi roślinami w krajach wschodniej Azji, głównie a Japonii. Pierwszym odkrywcą był holenderski pionier, botanik specjalizujący się w roślinach japońskich - Engelbert Kaempfer.


Opis

Kolor kwiatów
lila
Kolor liści
pstre lub obrzeżone
Wysokość
30-60
Pokrój
kępiasty
Okres kwitnienia
lato-jesień
Stanowisko
półcień, cień
Wilgotność
wilgotne
Zimozieloność
nie
Ekspansywność
mała

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: