ROZCHODNIK "CHOCOLATE DROP" (SEDUM "CHOCOLATE DROP")

10,00 zł
Brutto
Sadzonki w doniczce P9 (0,8l)

Rozchodnik "Chocolate Drop" - różowomorelowe baldachy.

Ilość

Rozchodnik wielki "Chocolate Drop" to atrakcyjna odmiana wieloletniej byliny gruboszowatej, tworząca wzniesione, sztywne, zwarte (20-25cm) oraz dość szerokie (35cm) o wyprostowanym pokroju kępy.

Roślina miododajna, przyciągające do naszego ogrodu okoliczne motyle, pszczoły i inne owady dzięki produkowanemu nektarowi.

Liście grube, mięsiste, błyszczące, ciemnobrązowe, wyrastające na sztywnych, ciemnobrązowych pędach. Podczas upalnych dni ich barwa jest niemal czarna.

Kwiatostany (lipiec-sierpień) gęsto osadzone na szczytach pędów, duże, różowo-morelowe, baldachowate złożone z maleńkich kwiatuszków świetnie komponujące się z czekoladową barwą liści.

Rozchodniki charakteryzują się łatwością w uprawie. Preferują stanowiska słoneczne, glebę przepuszczalną, ogrodową. Są odporne na szkodniki i choroby. Dzięki liściom, które potrafią utrzymywać wodę dobrze sobie radzą z okresową suszą.

Roślinkę możemy wykorzystać do tworzenia obwódek, sadzenia na rabatach, w dużych ogrodach skalnych oraz do pojemników. Kwiaty nadające się na kwiat cięty.

23 Przedmioty

Opis

Kolor kwiatów
różowy
Kolor liści
czerwone i purpurowe
Wysokość
30 i poniżej
Pokrój
kępiasty
Okres kwitnienia
lato
Stanowisko
słońce
Wilgotność
umiarkowane
Zimozieloność
nie
Ekspansywność
mała

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: