BARBULA KLANDOŃSKA "HINT OF GOLD" (CARYOPTERIS X CLANDONENSIS "HINT OF GOLD")

15,00 zł
Brutto
Sadzonki w doniczce P9 (0,8l)

Barbula kladońska "Hint Of Gold" - fascynujący półkrzew.

Ilość

Barbula kladońska "Hint Of Gold" to rzadko spotykany w Polsce, fascynujący półkrzew, tworzący zwartą, półkulistą, wzniesioną, średniej wysokości (50cm) oraz podobnej szerokości kępę.

Roślina miododajna, aromatyczna.

Liście owalnolancetowane, ząbkowane, miękko owłosione, po roztarciu aromatyczne, złociste.

Kwiaty (lipiec - wrzesień) fioletowoniebieskie, zebrane w kuliste kwiatostany, które rozwijają się wzdłuż łodyg, świetnie kontrastujące z liśćmi.

Barbula wymaga stanowiska słonecznego, osłoniętego od zimnych wiatrów. Najlepiej będzie rosła na lekkiej, przepuszczalnej, suchej, o odczynie zasadowym glebie lecz lekko kwaśne i obojętne stanowisko również nie powinno jej zaszkodzić. Należy pamiętać aby nie uprawiać rośliny w ciężkiej, stale wilgotnej ziemi.

Zabiegi pielęgnacyjne to silne przycinanie rośliny wiosną w celu utrzymania zwartego i ładnego pokroju oraz zabezpieczanie u podstawy przez kopczykowanie kompostem lub liścmi.

Półkrzew możemy sadzić jako soliter (pojedynczo) lecz lepiej prezentuje się w grupach. Świetnie nada się na obwódki lub niskie, strzyżone żywopłoty. Również możemy wykorzystać go na rabaty, ogrody przydomowe oraz do pojemników.

Ciekawostka : Barbula kladońska pochodzi z Azji wschodniej, powstała z połączenia barbuli szarej oraz barbuli macedońskiej.

38 Przedmioty

Opis

Kolor kwiatów
fioletowy
Kolor liści
żółte, złociste
Wysokość
30-60
Pokrój
kępiasty
Okres kwitnienia
lato-jesień
Stanowisko
słońce
Wilgotność
suche
Zimozieloność
nie
Ekspansywność
mała

Specyficzne kody

16 innych produktów w tej samej kategorii: