Bergenia "Vintage Blush" - pudrowo-różowe kwiatki.
Bergenia "Vintage Blush" to zimozielona, długowieczna, kępiasta, średniej wielości (30-40cm) wytrzymała bylina okrywowa.
Liście duże, skórzaste, mięsiste, błyszczące, okrągławe, osadzone na długich, sztywnych ogonkach. Wiosną i latem ciemnozielone, jesienią i zimą, przebarwiają się na burgundową barwę.
Kwiatostany (kwiecień - maj) gęste, wiechowate usytuowane na szczycie pędów złożone z pudrowo-różowych, dzwonkowatych kwiatków, przypominające nieco kwiaty japońskiej wiśni.
Bergenia toleruje każde stanowisko (w pełnym słońcu będzie miała obfitsze kwitnienie oraz intensywniejsze wybarwienie liści) jak i glebę. Należy jednak pamiętać aby nie była ona zbyt sucha i piaszczysta.
Bylinkę wykorzystujemy na rabaty, skalniaki, murki, ogrody naturalistyczne, przy zbiornikach wodnych, kwiat cięty oraz jako roślinę okrywową i zadarniającą.